Gerrit BAKKER

Personalia

Geboren: 1789 te Groningen
Overleden: 28 febr. 1872 te Noordhorn
Vader van Claas Bakker (       - 1884), dg predikant te Leermens-Loppersum


Opleiding

Proponent: 4 juli 1811


Ambtelijke loopbaan als predikant

Oldeboorn (Nieuwe Huis) 1 dec. 1811 – 2 mei 1818

Humsterland/Noordhorn 8 mrt. 1818 – 28 febr. 1872


Publicaties Picarta tot 13 augustus 2008

Boeken

  • Staat der doopsgezinde gemeenten in de provincie Groningen, opgemaakt 1 jan. 1850 / Groningen / 1850 (SK 2234)
  • Handleiding tot het vervaardigen van eigene opstellen over de bijbelsche geschiedenis voor katechizatiën en schoolgebruik / Groningen / 1850 (DDC)


Overige bijzonderheden

  • Vanuit Oldeboorn stichtte ds Bakker een dg gemeente in Tjalleberd (1817).
  • In Noordhorn verdubbelde het aantal leden tijdens zijn lange predikantschap.
  • In Groningen was ds Bakker de stichter van de Sociéteit van Doopsgezinde Gemeenten in Groningen (22 mei, 1826), waar de gemeenten van Oost Friesland vanaf 1878 ook ondervielen.
  • Op 16 september 1825  tot aan zijn dood was hij secretaris van de Sociëteit.
  • Volledig zette ds Bakker zich in voor het Weduwfonds opgericht door de Sociëteit.
  • Daarnaast richtte hij drie departementen van de Maatschappij tot  Nut van ’t Algemeen op.

Bronnen

  • M.E. I, 215
  • D.B. 1872, p. 1-10