Engelko ENGELKES

Personalia

Geboren: 23 sept. 1873 te Groningen

Overleden: 28 mei 1933 te Heemstede

Gehuwd met S.G. Boumann, drie dochters en één zoon

 

Opleiding

Proponent: 22 juni 1898

 

Ambtelijke loopbaan

Predikant te Rottevalle – Witveen 12 febr. 1899 – 10 aug. 1902

                     IJtens 17 aug. 1902 – 1905

                     Steenwijk 17 sept. 1905 – 24 aug. 1913

                     Harlingen 7 sept. 1913 – 1 mei 1929   

 

Publicaties PiCarta tot 9 september 2009

Geen

 

Overige bijzonderheden

Naast zijn predikantschap gaf ds Engelkes geschiedenisles aan de H.B.S. te Harlingen. Ook was hij een aantal jaren voorzitter van de Friese Doopsgezinde Sociëteit. Vanwege zijn slechte gezondheid ging hij in 1929 met vervroegd emeritaat.

 

Bron

De Zondagsbode 46(1933), 4 juni