David HAARS

Personalia
Geboren:  6 april 1867
Overleden: 6 oktober 1948 te Laren (Gr.)


Opleiding
Proponent: 25 sept. 1895


Ambtelijke loopbaan als predikant

Zijldijk 8 dec 1895 -     1902
Wieringen 14 dec 1902 - 23 apr 1905
Oude en Nieuwe Niedorp 30 apr 1905 - 5 jan 1936
Oude en Nieuwe Niedorp
(hulppredikant)
5 jan 1936 -     1940

 

Publicaties PiCarta tot 12 mei 2010
Geen


Overige bijzonderheden

  • Na 30 jaar in de gemeente O.N. Niedorp gewerkt te hebben, ging ds Haars op 67 jarige leeftijd met emeritaat. Omdat de gemeente geen nieuwe dominee kon beroepen, was hij nog 5 jaar als hulppredikant werkzaam.
  • Ds Haars was mede-oprichter en hoofdredacteur van de “West-Friesche kerkbode”, later “Kerk en Volk”.
  • Ook was hij eindredacteur van de zgn. “Blauwe Preken”,
  • bestuurslid van de afdeling “Tot Steun”,
  • Nederlands Bijbelgenootschap afdeling Alkmaar,
  • ADS en
  • de Noord-Hollandse Ring.


Bron

  • A.D.W. 3 (1948), 27 november