OOSTERBAAN, Johannes Arnoldus (1910)

Johannes Arnoldus OOSTERBAAN (1910)

Personalia
Geboren: 15 mei 1910 te Hilversum
Overleden: 20 september 1998 te Heemstede
Gehuwd op 19 juni 1946 te Barsingerhorn met Rensina Carolina Lugt (1910 – 2000)
Zoon van Pieter Oosterbaan (1873-1941), dg predikant te St Anna Parochie, Uithuizen en Hilversum

PORTRETFOTO: uit Doopsgezind Jaarboekje 1999, p. 10

 

 

Opleiding
Proponent: 21 juni 1938
Promotie: 6 november 1953

Ambtelijke loopbaan als predikant

Broek op Langendijk 9 okt 1938 - 1 sep 1940
Barsingerhorn c.a. (Zijpe Noord; Zijpe Zuid; Wieringermeer)     1940 - 19 nov 1950
Haarlem 10 dec 1950 - 26 sep 1954
als hoogleraar (t/m afscheidscollege)
             
hoogleraar Christelijke geloofs- en
zedeleer, Doopsgezind Seminarie
1 okt 1954 - 15 apr 1978
hoogleraar Godsdienstwijsbegeerte en
Zedekunde, Theologische Faculteit UvA
1 okt 1954 - 15 apr 1978

 Publicaties Picarta tot 28 aug. 2018

  • Beknopte bibliografie van J.A. Oosterbaan in “Doordacht geloven” Verspreide geschriften, onder redactie van A.G. Hoekema en S. Voolstra.

Overige bijzonderheden

  • Prof. Oosterbaan was voorzitter van de Doopsgezinde Zendings Raad en van het Europaisches Mennonitisches Evangelisations Kommittee.
  • Spreker op belangrijke naoorlogse Doopsgezinde Wereldcongressen en hij vertegenwoordigde de Broederschap op de vergaderingen van de Wereldraad van Kerken te New Delhi en Uppsala.

Bronnen

  • Mennonite Encyclopedia IV,  p. 69
  • Algemeen Doopsgezind Weekblad jaargang 33 (1978), 15 april
  • Algemeen Doopsgezind Weekblad jaargang 53 (1998), 3 oktober (met foto)
  • Algemeen Doopsgezind Weekblad jaargang 40 (1985), 30 november
  • Doopsgezind Jaarboekje 1999, p. 10-12 (met foto) I.M. door Alle Hoekema