VIS, Pieter

Pieter VIS

Personalia
Geboren: Beemster, 11 juni 1893
Overleden: ’s-Gravenhage, 13 augustus 1942
Zoon van Pieter Albert Vis (1865-1940) ook DG predikant.

PORTRET: Doopsgezind Jaarboekje 1943

 

 

 

 

 

 

Opleiding
Proponent: 26 juni  1917

Ambtelijke loopbaan als predikant

Mensingeweer 28 okt 1917 - 24 okt 1920
Drachten-Ureterp 31 okt 1920 - 14 mrt 1926
Arnhem 21 mrt 1926 - 13 nov 1938
's Gravenhage 20 nov 1938 - 13 aug 1942

Publicaties Picarta tot 8 augustus 2007

Boeken

  • Wat is toch het doopsgezind eigene? Eenige gedachten over deze oude vraag, in het bijzonder voor de jongeren, georganiseerd in de Doopsgezinde Jongeren Bond, neergeschreven / Arnhem / 1929 en 1939 (SK 5988-89)
  • Arbeidsverdeeling in onze Broederschap: [Hoofdgedachten van een inleiding gehouden in de vergadering van den Ring Arnhem-Utrecht, op 24 October 1941 te Utrecht]  / Bussum / 1941 (DDC)

Artikelen

  • Het doopsgezinde catechisantenkamp te Oud-Reemst / Brieven no. 12 / 1921 (SK 3355)
  • Mogelijkheden en moeilijkheden onzer jongerenbeweging / Doopsgezind Jaarboekje / 1931 (SK 7617)
  • Verschuivingen in het oorlogsvraagstuk / Doopsgezind Jaarboekje / 1940
  • 1 Artikel in de zondagsbode (SK)

Overige bijzonderheden

  • Ds Vis heeft een grote plaats in de jongerenbeweging ingenomen. Hij is zowel de eerste voorzitter van de Friese als van de landelijke Doopsgezinde Jongeren Bond geweest.
  • Een belangrijk onderdeel van het jongerenwerk is voor ds Vis het kampwerk geweest. Hij heeft dit erg uitgebreid en mocht zich ‘commandant  te water en te land’ noemen

Bronnen

  • M.E. IV, p. 834
  • Doopsgezind Jaarboekje 1943, p. 26-32 (met portret op p. 26)